«

»

Bir
11
2015

CIVILINĖS SAUGOS DIENA

  Birželio 4 dieną Rozalimo vidurinėje mokykloje surengta civilinės saugos diena. Netradicinę pamoką tądien vedė  priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos specialistai. Ugniagesių komandos (Rozalimo, Pakruojo, Radviliškio, Šeduvos ir kt.) išskubėjo į mokyklą ruoštis evakuacijos pratybas. 

  Pratybų tema “Mokykloje kilusio gaisro gesinimas, žmonių gelbėjimas“. Jų tikslas – mokyti mokyklos bendruomenę, kaip elgtis kilus gaisrui mokykloje, tobulinti evakuacijos organizavimą bei veiksmų koordinavimą, derinti įstaigos administracijos, kuri turi numatyti priemones evakuojant žmones, veiksmus.

   Šių pratybų metu gaisro židinį imitavo antrame aukšte paleisti sceniniai dūmai, taip pratyboms suteikiant realumo pojūtį. 13  val. nuaidėję gaisro pavojaus signalai pranešė visai mokyklai apie gaisro pavojų ir buvo pradėta moksleivių evakuacija. Mokykloje prasidėjo sujudimas, bet per keletą minučių mokytojos išvedė iš mokyklos  moksleivius. Visos klasės mokinius ugniagesiai evakavo pro antro aukšto langą gaisrinėmis kopėčiomis. Po to mokyklos aktų salėje vyko netradicinė pamoka.

  Joje buvo pasakojama apie kylančių gaisrų priežastis ir nuostolius, akcentuota, kad visada nelaimės lengviau išvengti, pasirūpinant savo krosnimis, dūmtraukiais, saugiai elgiantis su atviros ugnies šaltiniais. Didžiulį susidomėjimą sukėlė gaisrininko amunicija – apranga, įrankiai, kvėpavimo įranga, technika. Drąsiausieji nepabūgo ir ją išbandyti. Gaisrininkai pademonstravo, kaip elgtis su  ugnies gesintuvais, kokia jėga vandens srovė gesina ugnį, o norintys ir pabandę išlaikyti gaisrinę žarną įsitikino – tai sugeba ne kiekvienas.

   Šios pratybos susilaukė didelio mokyklos bendruomenės susidomėjimo ir tikimės, jog atnešė naudos ne tik moksleiviams, bet ir visam mokyklos personalui. Nuoširdžiai  dėkojame Pakruojo Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkui Dariui Motekaičiui , tądien mokykloje viešėjusiems specialistams, organizavusiems civilinės saugos dieną.

V. Kanišauskienės info