Apie Rozalimą

Jūsų užduotis – nutiesti tiltą nuo ten, kur esate dabar, iki tikslų, kuriuos trokštate pasiekti. (Earl Nightingale)

Rozalimo herbas

Bendra informacija

Rozalimas – seniūnijos ir  parapijos centras. Preliminariais 2011 m. gyventojų surašymo duomenimis Rozalime gyvena 750 žmonių. Pietrytiniu Rozalimo pakraščiu teka Daugyvenės upė, šiauriniame pakraštyje – Kiaulupis. Centrinė miestelio gatvė yra urbanistikos centras.    Aplinkinės gyvenvietės: Padubysys – 1 km;                                Plaučiškiai – 7 km;                           Vismantai – 13 km; Žvirbloniai -  6 km;                              Klovainiai – 8 …

View page »

Varpine

Istorija

Pavadinimo kilmė         Miestelio vardo kilmė nėra aiški. Gali būti, kad jis dirbtinai sudarytas iš Padubysio dvaro savininko Drabišiaus žmonos vardo Rozalija. Tai atsitikę po to, kad 1755 m. paveldėję Padubysio dvarą Drabišiai (Adomas ir žmona Rozalija Belozaraitė) įsteigė bažnyčią ir būsimą miestelį pavadino Rozalimu. Kadangi 1738 m. dabartinio Rozalimo vietoje gyvenvietės dar nebūta, todėl …

View page »

Šv. akmuo. Birželis

Lankytinos vietos

Rozalimo šilas      Rozalimo miško parkas buvo įkurtas LR Vyriausybės 2002-10-21 nutarimu Nr. 1651. Jo plotas (kartu su Laičių II tvenkiniu) –287,6 hektarų.      Rozalimo miškui, kurio didžiąją dalį sudaro pušynas, buvo suteikta II miškų grupė ir miško parko statusas. Miško parke susikaupę bene pagrindiniai Pakruojo miškų urėdijos pušynai, pasižymintis aukšta rekreacine verte ir …

View page »

Rozalimo miestelio užpuolimas

Ištrauka iš Arūno Juškos bakalauro darbo „ŽALIOJI RINKTINĖ LIETUVOS PASIPRIEŠINIMO SĄJŪDYJE“   „…. Pasipriešinimas sovietų reokupacijai prasidėjo nuo pat pirmųjų Raudonosios armijos žingsnių Lietuvoje, t.y.1944 m. vasaros, ir tęsėsi iki1953 m. pavasario, kai buvo sunaikinti paskutiniai partizanų sričių ir apygardų štabai, taip pat suimtas Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio prezidiumo pirmininkas Jonas Žemaitis „Vytautas“.    Devynerius metus …

View page »

Rozalimo valsčiaus savanoriai

  Šie XX a. pradžioje atsikuriančios Lietuvos valstybės gynėjai, žmonių vadinti tiesiog savanoriais, tarpukario visuomenėje buvo žinomi ir gerbiami. O dabar primiršti. Jų vardus ir minimalius duomenis skelbiame norėdami priminti Lietuvai jos didvyrius.       Pritardamas „Versmės“leidyklos sumanymui, 10 tūkst. asmenų viršijantį savanorių sąrašą ir duomenis pagal Lietuvos valstybės centriniame archyve saugomas bylas parengė istorikas, ilgametis …

View page »

Parašykite komentarą

Your email address will not be published.